Topologie systemów kasowych

Topologie systemów do transportu gotówki

Systemy jednokierunkowe

Ze stanowiska kasowego do pokoju rozliczeń
Typowe, jednokierunkowe systemy poczty pneumatycznej łączą punkty zakupu z zabezpieczoną stacją odbiorczą (sejf lub zamykana szafka) w pokoju rozliczeń. Gotówka jest transportowana w pojemnikach lub woreczkach. Mogą być one zabezpieczone zamkiem na kluczyk lub plombą. Instalacje Aerocom znamionuje prawie nieograniczona swoboda rozwiązań. Stacje mogą być połączone z rurami pionowymi lub poziomymi, a przesyłki będą transportowane liniami pod posadzką lub pod konstrukcją dachu.
Systemy jednokierunkowe okazały się skuteczne w poprawie wydajności i bezpieczeństwa w supermarketach, kinach, bankach, stacjach opłat, parkach rozrywki oraz szerokiej gamie sklepów i domów towarowych.

Systemy dwukierunkowe

Maksymalne bezpieczeństwo, elastyczność i efektywność
Systemy dwukierunkowe oferują nie tylko prostą możliwość przesyłania gotówki do pokoju rozliczeń. Elastyczne rozwiązania z wykorzystaniem zwrotnic pozwalają na uzupełnienie gotówki na stanowiskach kasowych lub rozmienienie banknotu na drobne w ciągu kilku sekund, a kasjerka nie ma potrzeby opuszczania swojego stanowiska.
Dolny schemat pokazuje standardową konfigurację: system w układzie wysyłki i odbioru z dołu. Rura jest zainstalowana pod posadzką lub przy suficie. Gotówka jest transportowana w bezpiecznych torebkach lub pojemnikach.

Inne możliwości:
Wszystkie wysyłki są sterowane przez mikroprocesor systemu. Dane dotyczące przesyłki: data, czas, stacja nadawcza i stacja odbiorcza są rejestrowane przez system i mogą być potwierdzone wydrukiem. Zainstalowany opcjonalnie modem pozwala na zdalną diagnostykę systemu i umożliwia technikowi serwisowemu na usunięcie większości usterek bez konieczności przyjazdu.